Чи завжди працює азот? | Afina Pallada
13 Травня 2020

Чи завжди працює азот?

Чи завжди працює азот?

Азот є одним із найважливіших елементів у живленні рослин. Його дефіцит призводить до уповільнення росту, скорочення періоду вегетації, слабкого цвітіння. Листя рослини дрібніє і втрачає інтенсивне зелене забарвлення. У злакових культур спостерігається слабке кущіння. У овочів листя набуває жовтого відтінку, а у плодово-ягідних культур – червоного відтінку. Розвивається багато дрібних плодів, що осипаються майже після зав’язі. Це призводить до зниження врожайності.

Але й надмірне азотне живлення не є корисним. По-перше, воно призводить до накопичення нітратів в овочевих культурах.  По-друге, надмірно утворюється зелена маса, уповільнюється процес дозрівання врожаю. По-третє, у молодих плодових дерев знижується резистентність до низьких температур.

Тож, можна сказати, що азотні добрива є найбільш небезпечними при перевищенні норм їх внесення.

На що слід звернути увагу, щоб не вносити безглуздо азотні добрива і спонукати азот працювати ефективно?

  Важливим фактором для правильної роботи цього елементу є вміст кальцію і магнію в ґрунті. В нормі кальцій  повинен бути на рівні 60 - 70%, а магній – на рівні 10 - 20%. Без належного рівня кальцію та магнію азот не спрацює і не забезпечить сам по собі високий врожай.

Важливу роль выдіграє і показник рН ґрунту. Оптимальний показник для утворення нітрату становить 6-7. При рівні рН нижчому за 5,5 спостерігається призупинення процесу нітрифікації. А коли рН ґрунту вищий за 7, азот втрачається у формі аміаку.

Тож, на цьому прикладі ми ще раз впевнюємось у необхідності проведення агрохімічного аналізу ґрунту перед посівом і внесенням добрив.